Mersin Resimleri, tarsus resimleri, silifke resimleri, mersin ilçeleri, mersin haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mersin Resimleri, tarsus resimleri, silifke resimleri

PortalAnasayfaLatest imagesSohbet etAramaGiriş yapKayıt Ol

2011 ygs soruları ve cevapları

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Rep : 1

2011 ygs soruları ve cevapları Empty
MesajKonu: 2011 ygs soruları ve cevapları   2011 ygs soruları ve cevapları Icon_minitime30th Mart 2011, 18:20

2011 ygs sınavı soru ve cevapları

ygs alanlarına bakılmadan tüm öğrencilerin girdiği ortak sınavdır. bu yüzden ne sosyalden bilgi ne de matematikten çok falza matematiksel yorum gerektirecek sorular sorulmalıdır. aynı şekilde fende de bilgi sorulmaz. yani kısaca hiçbir lise öğrencisinin bilgi eksiği yüzünden yanlış yapmayacağı sorular çıkar. fakat geçen sene noldu? matematikten kolay soruldu ama yukarıda tarif ettiğim gibi değil olması gerekenden daha kolay. fenden sadece yorum soruldu sıfır bilgiyle 40 sorudan en az 35 i yapılabilirdi. türkçe'den sorulan sorular ortalamanın biraz üstündeydi ama formatları ygs'de olması gerektiği gibiydi yani makul sorulardı. fakat sosyale gelince matematikten fenden tüm öğrencileri göz önüne alarak soran ösym burada doğrudan bilgi içeren sorular sormuştu. işte haksızlık diye biz buna diyoruz.

ayrıca sayısalcı olmayan birçok insanın yaptığı hataya düşüp de ygs fene çalışmayan (ygs'nin işlevi belli olmasına ve işleviyle tutarlı bir biçimde sınavda bilgi istemeyen sorular sorulmasına rağmen) insanların sayısalcılar da sosyal yapamasın o zaman demesi düpedüz xlik'tir. burada x yerine o kadar çok şey gelebiliyor ki karar veremedim. o yüzden size bıraktım.

sınav hakkında yorumumu da yapayım, eski öss düzeyine göre seviyeyi arttırmışlar, aynı şekilde bir miktar da ygs 2010'a göre. referans alınabilecek bir sınav olan ygs 2010 ile kıyaslayınca (bkz: ygs 2011/#22750976) türkçe bölümündeki her soruda "lan bu soru bana çok tanıdık geliyor ama nerden, hehe nerden olacak 8 saat önce çözdüğün sınavdan" demekten alamadım kendimi. matematik soruları ise daha bir bilmece bildirmece liseli ergen üstünde kaydırmaca maksatlı olmuş, geometri soruları sergen yalçın deyimiyle "öyle aman aman kastıracak tipte" sorular değildi, matematikte ygs 2010 denememden çok daha fazla zaman harcadım ama muhtemelen daha fazla doğru çıkaracağım. şoku ise fen bilimleri kısmında yaşadım ki yeni düzene hiç bakmamıştım, biraz fizik ve genel kültüre dayanabilecek diğer birkaç soru haricinde pek ışık yok, kimyayı çoğunlukla boş bıraktım, ha keza sosyal bilimlerde de son 10 soruya -felsefe- yetişemedim ki bu aspirinli fil sorusunu dünya gözüyle göremediğim için çok pişman oldum Smile.
http://mersinresimleri.eniyiforum.org

2011 ygs soruları ve cevapları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-